Barion PixelFAQ

Často sa opakujúce otázky - FAQ

V nasledujúcich riadkoch nájdete odpovede  na často kladené otázky. Otázky a odpovede sú rozdelené do niekoľkých tém. Pokiaľ nenájdete vhodné odpovede na Vaše otázky, kontaktujte nás prostredníctvom našich kontaktov, ktoré nájdete na stránke Kontakty.

Zdravá detská obuv:

Kvalita detských topánok sa žiaľ väčšinou hodnotí skôr podľa kvality použitého materiálu než z hľadiska správnej podpory klenby a fixácie päty. Poruchy došľapu, teda najmä nadmerná pronácia a supinácia, rovnako ako ďalšie nerovnováhy vznikajú z mnohých dôvodov. Čiastočne sa na nich podieľajú genetické vplyvy, veľké škody napácha aj celoživotná chôdza po tvrdom povrchu v nevyhovujúcej obuvi. Ak chodíme naboso po nerovnom a nepoddajnom teréne, tak na celej ploche chodidla sú dráždené receptory, ktoré  reagujú zapájaním sa drobných svalov chodidla a tým sa lepšie udržujú v kondícii, čo má priaznivý vplyv na zachovanie funkčnej klenby. Na tvrdom povrchu to však neplatí. Tu zohráva dôležitú úlohu obuv, predovšetkým v ranom veku.

Čo vedia topánky so supináciou, čo normálne topánky nie?

Vďaka 5 mm vyvýšeniu vnútornej päty (supinácia) podopierajú členok a korigujú držanie chodidla, podporujúc nohu v slobodnom pohybe plného aktívnych podnetov. Zabraňujú preťahovaniu svalov, a poklesu pozdĺžnej nožnej klenby a podporujú zdravý vývoj nôh. V každom prípade sú popri nosení topánok so supináciou potrebné špeciálne pomocné rehabilitačné cvičenia.

Ak sa zmení štruktúra klenby nohy, zhorší sa statika nohy, niektoré časti chodidla sa preťažia a dochádza k vybočeniu členku dovnútra. Obuv so supináciou uvádza tento stav do rovnováhy a koriguje vybočenie členku. Supinovaná obuv je vhodná pre batoľatá už od ich prvého krôčika, aj pre deti so zdravými nohami, aby boli dolné končatiny čo najmenej zaťažené, stabilita členka bola zabezpečená,  čím predídeme predčasnej deformácii.

Pre zdravú obuv SupyKids sú charakteristické:

 • vysoká a pevná pätová časť obuvi, ktorá zabezpečuje stabilitu členkov (správnu fixáciu),
 • vystuženie na vnútornej strane päty a chodidla (supinovaná), ktoré podopiera členok, zabraňuje vybočeniu chodidla dovnútra a podporuje tak správne držanie tela,
 • pružná, odľahčená, široká gumená podrážka, ktorá umožňuje pohodlnú chôdzu, pričom posilňuje svalstvo nôh,
 • horná časť topánky a stielka sú vyrobené , tým zabezpečujú vetranie nohy a maximálne pohodlie,
 • široké špičky topánok pre voľný pohyb prstov, a pohodlnú chôdzu,
 • obuv SupyKids je vyrobená v súlade s odporúčaniami ortopedických odborníkov.

 

Prečo si vybrať topánky SupyKids?

Hlavnou úlohou kvalitnej, zdravej detskej obuvi je pomôcť dieťaťu v jeho chôdzi. Žiaľ, v mnohých prípadoch badáme pravý opak, nesprávne vyrobené, nekvalitné, lacné detské topánky. Vychádzajúc z dlhodobých skúseností sú ploché nohy, nesprávne držanie tela, boľavé kĺby a skolióza väčšinou preukázateľné už v detstve, pričom tento stav sa v dospelosti postupne zhoršuje. Podľa rozličných výskumov, záznamov ortopédov je príčinou viacerých problémov polovice mládeže vo veku 9-17 rokov moderná, ale nezdravá obuv. Ak sa naše dieťa narodí zdravé bez akýchkoľvek porúch kostí a svalstva, je našou povinnosťou, abybol jeho zdravý vývin a rast zabezpečený dostatkom pohybu, chôdzou na vhodnom povrchu a kvalitnou obuvou.

Aká je vhodná detská obuv?

Našim cieľom je zdravá detská obuv Supykids.

 • Detské topánky Supykids sú význačné vysokou a pevnou pätovou časťou, ktorá zabezpečuje stabilitu členkov (správnu fixáciu). Pre malé deti nie je obzvlášť vhodné nosiť sandále bez päty!
 • Obuv je vystužená na vnútornej strane päty a chodidla (supinovaná), ktorá podopiera členok, zabraňuje vybočeniu chodidla dovnútra a podporuje tak správne držanie tela. Takto zabezpečuje správne držanie chodidla a jeho vývoj.
 • Podrážky našich topánok boli vytvorené na základe návrhov a odporúčaní ortopédov, berúc do úvahy najmodernejšie technologické postupy. Preto naše topánky s pokročilým mechanickým lepením a modernými podrážkami patria do najvyššej akostnej kategórie. Dôležité je, že podrážka topánok SupyKids je pružná a odolná proti oderu. Farbená podošva nezanecháva stopy na parketách ani na stene!
 • Pri výrobe topánok je dôležité kombinovať vhodné prírodné materiály, keďže aj detská nožička sa potí a látka topánky by mohla brániť jej vetraniu. Topánky Supykids sú vyrobené z mäkkých prírodných materiálov, vonkajšia časť z pravej kože Nubuk a vnútorná časť z pravého semišu, zabezpečujúc tak primerané vetranie nohy.
 • Úlohou stielky topánok Supykids je zabezpečenie správneho tlakového rozloženia nohy, korigovanie klenby chodidla dieťaťa a zabránenie svalom chodidla, aby sa natiahli. 
 • Predná časť detskej topánky je veľmi dôležitá z hľadiska polohy, ako aj pohybu prstov. Naši návrhári na to brali mimoriadny ohľad! Žiaľ, časť moderných topánok nevyhovuje ani tejto požiadavke, tak vzniká plochá noha, kladivkový prst, hrča (otlak) a pod. Naše topánky boli navrhnuté tak, aby mali prstíky detí dostatok priestoru, pohodlne sa zmestili v topánke a mohli sa primerane vyvíjať. Pri výbere detskej obuvi je dôležité, aby bola o 5-6 mm dlhšia ako chodidlo, aby v nej dieťa mohlo voľne hýbať prstami.

 

Je  možné kúpiť supinované sandále SupyKids po celý rok!

Áno! U detí v predškolskom veku treba klásť vysoký dôraz na pohyb, vývoj a držanie ich tela. Preto sme upriamili pozornosť na upevnenie pätovej časti sandálov, aby sa noha nekĺzala zo strany na stranu, tiež na dostatočné vetranie a popritom na pohodlné nosenie počas celého dňa.

V akých veľkostiach sa Supykids detská obuv vyrába?

Zdravotná obuv je vyrábaná momentálne vo veľkostiach 18-32. 

Môj syn má vysoký priehlavok, silnejšiu nohu. Môžete mi niečo odporučiť?

Áno, nové modely sú už vyrobené aj na vyšší priehlavok.

Zvýši sa kvôli tomuto postupu cena topánok?

Nie. Ceny sú stanovené podľa veľkostí a modelov.

 

Ďaľšie otázky: 

Detské topánočky

Deformity a choroby nôh

Kvalita a bezpečnosť

Výber veľkosti

Naše obchody

Užívateľská príručka

Iné otázky ohľadne nákupu topánok SupyKids

 

O DETSKÝCH TOPÁNOČKÁCH

Aj naši najmenší môžu nosiť topánky Supykids?

Samozrejme! Aj ortopedickí odborníci odporúčajú pre našich najmenších už od ich prvého krôčika zdravú detskú obuv. U vyvíjajúceho sa batoľaťa je význačný energetický pohyb prstíkov na nohe, keďže sa často stavia na špičky a zdvíha päty zo zeme. Danú skutočnosť máme vždy na zreteli pri výrobe obuvi pre najmenšíchPrvá obuv batoľaťa, dieťaťa, nikdy nesmie brániť pohybu jeho prstov! Každé dieťa do cca. 3 rokov sa javí mať ploché nohy, ale je to len zdanie. U malých detí v prvých 1-2 rokoch je pozdĺžna klenba chodidla nebadateľná. Začne sa vyvíjať až prvými krôčikmi, keď sa dieťa postaví na nohy a používa nožičky pri chôdzi. 4-5-ročné deti majú už za normálnych okolností väčšinou klenuté chodidlá. Je na Vás, ako svojim deťom dopomôžete k zdravo vyvinutým nohám. Preto by mal každý rodič rozoznať a uprednostniť zdravú detskú obuv.

 

O DEFORMITÁCH

Je možné, aby zlý výber topánok spôsobil ploché nohy u môjho dieťaťa?

Následkom  zlého výberu detských topánok sú rôzne deformity  spôsobujúcebolesť, ktorá môže siahať od neznesiteľného pocitu až po neschopnosť chodiť. Ploché nohy sú pravdepodobne jednou z najčastejších deformít, ktoré sa objavujú u každého ôsmeho dospelého jedinca.Kým u detí sa dá tento problém napraviť, u dospelých môže dôjsť až do nevyliečiteľného štádia. Plochá noha je deformita, pri ktorej sa znižuje pozdĺžna alebo priečna klenba, prípadne obe naraz. Prvým stupňom je preťažená, unavená noha. V druhom stupni sa pri zaťažení už objavuje pokles klenby. Pri ďalšom zhoršovaní dochádza k tretiemu stupňu, kedy je klenba sploštená, ale ešte je možné modelovať ju späť do normálneho tvaru. Nakoniec môže nastúpiť fixovaná deformita, ktorú už nie je možné ani pasívne napraviť, čo zodpovedá štvrtému stupňu ochorenia. Ak je to v našich silách, zabráňme aby z tejto „chybičky krásy” vznikla choroba spôsobujúca nedozierne bolesti.  Radšej voľme vhodnú obuv! Dôležitá je správna obuv, dostatočne pevná s dobrým vedením päty. Dôležité je i vytvarovanie podrážky ako u topánok SUPYKIDS.

Zlá voľba topánok môže spôsobiť aj iné poruchy? Áno! Sú to nasledovné, viď dole:

Chybné držanie tela:

Vznikom plochej nohy sa naše telo snaží prispôsobiť zmenám a odbremeniť tie časti tela, ktoré sú v dôsledku nerovnomerného uloženia najviac zaťažované. V snahe korigovať pohyb chrbtice a krížov chodíme niekedy trochu naklonení dopredu, s podlomenými kolenami, mierne ohnutým chrbtom, a práve vtedy nezámerne a takmer nebadane dochádza k nesprávnemu držaniu tela.

Kladivkový prst:

Do piateho roku sa zdá byť palec na nohe rovný a aj potom sa len takmer nebadateľne skriví. Dnešné módne topánky žiaľ nevyhovujú zdravotným požiadavkám, prsty dieťaťa v nich nemajú dostatok miesta, sú stlačené, čo vedie k otľakom. Príčinou deformity prstov, tzv. kladivkových prstov je postupný pokles nožnej klenby spôsobený degeneráciou šliach a ochabnutím svalov. Chodidlo sa predĺži, šľachy ohýbačov prstov sa tým relatívne skracujú a sťahujú prsty, čo spôsobuje kladivkové prsty.

Bolesti priehlavku:

Pokles priečnej klenby nohy spôsobuje zaťaženie kostí priehlavku. Niekto si môže povedať, že tieto nenápadné problémy sú záležitosťou krátkodobou a nejedná sa o nič vážnejšie. Skutočnosť je však iná, typické príznaky ostrej, pichavej bolesti a napätia v päte alebo v klenbe nohy signalizujú určité problémy. Spočiatku vzniká len zvláštny, nepríjemný, mierne pálčivý pocit a bolesti v priehlavku, ktoré časom vyžarujú do celej nohy.

Bolesti pätovej kosti, ostroha:

Nazýva sa tak boľavý výrastok na pätovej kosti, ktorý zapríčiňuje plochá noha! Pätová kosť je vystavená silnému tlaku, čoho nepríjemným dôsledkom môže byť zápal okostice. Neustála prítomnosť zápalu spôsobuje „tŕňový“ výrastok na kosti.

 

O KVALITE A BEZPEČNOSTI

Je možné vedieť viac o kvalite a bezpečnosti topánok Supykids?

31. augusta 2010 Výskumný Ústav BIMEO so sídlom v Budapešti ukončilo testovanie našich topánok: SupyKids detská obuv spĺňa predpísané požiadavky.  Kvalitu SupyKids detskej obuvi dokazujú početné odporúčania ortopedických lekárov.

Do akej miery sú topánky odolné voči premokaniu?

Naše topánky sú odolné voči premokaniu len do určitej miery ako všetky kožené topánky, ale sú impregnovateľné vhodnými prípravkami.

 

VÝBER VEĽKOSTI

Kde sa nachádza tabuľka výberu veľkosti topánok a ako ju treba použiť?

Nájdete ju na hlavnej strane www.detska-obuv.sk, na všetkých stránkach vybraných modelov. Tabuľka výberu veľkostí je orientačná, bola navrhnutá podľa veľkostí sandálov. Pri objednávke doporučujeme výber topánok o číslo väčší ako je číslo sandálov. Rozdiel medzi veľkosťami je 6,3 mm

Chcela by som si od vás objednať topánky, ale mám obavy ohľadne veľkosti. Čo mi poradíte?

Nemusíte mať obavy, pretože topánky Vám v takomto prípade vymeníme, presné informácie na stránke: záruka a garancia.

U modelov v akcii budete mať väčší rozsah veľkostí?

Modely v akcii sú k dispozícii len do vypredania zásob, nemáme ich vo všetkých veľkostiach a nadajú sa ani doobjednať.

 

O NAŠICH OBCHODOCH

Kde sa nachádzajú naše obchody?

V súčastnosti máme obchody iba v Maďarsku, plánujeme otvoriť obchod v Bratislave. Osobne je možné si prevziať balík na deleuvedenej adrese.
 

 

Naše kontakty:

Primeria Design Kft. 

6000 Kecskemét, Klebelsberg Kuno u. 17

Telefon: +421 905 836-877

Mail: info@supykids.sk

web: www.detska-obuv.sk

 

UŽÍVATEĽSKÁ PRÍRUČKA

Ako si zachovať kvalitu topánok?

Kvalitu obuvi Supykids je možné si dlhodobo udržať v tom prípade, ak dodržíte naše rady. Prečítajte si pozorne užívateľskú príručku, ktorú nájdete v zaslanom balíku.

 

INÉ OTÁZKY OHľADNE NÁKUPU

Ako nakupovať so zľavou?

Pri objednávke cez náš internetový obchod si zapíšte na strane kôš so políčka kód kupónu aktuálny kupón, ktorý udávame na každej strane hore v oranžovom poli. Po potvrdení kódu Vám systém generuje zľavu. Ak sa Vám nepodarí uplatníť si zľavu, skontaktujte sa s nami na doleuvedených kontaktoch. 

Naše kontakty:

Primeria Design Kft. 

6000 Kecskemét, Klebelsberg Kuno u. 17

Telefon: +421 905 836-877

Mail: info@supykids.sk

web: www.detska-obuv.sk

Aká je cena poštovného pri objednávke cez internet?

Poštovné je 4,5 Eur, ak je balík zasielaný na dobierku, a 0 eur, ak je balík zaplatený vopred, alebo bankovou kartou. Objednaný tovar Vám doručí kuriérska spoločnosť Slovenská pošta do 2 dní, max.5 pracovných dní od schválenia objednávky.

Ortopéd nám vypísal recept, je možné zameniť ho u vás?

Žiaľ, nemáme možnosť vydať obuv na recept.

Našli ste odpoveď na Vašu otázku? 

Ak nie zašlite nám Vašu otázku a mi Vám radi odpovieme. Napíšte nám tu>>>