Barion PixelO nás

Vítame Vás na stránkach Supykids zdravá detská obuv

Už od roku 2008 sa zaoberáme výrobou zdravej detskej obuvi Supykids. Motiváciou  pre nás je stále rastúci dopyt po kvalitných a zdravotne nezávadných detských topánkach so supináciou. Kvalita detských topánok sa väčšinou hodnotí iba podľa kvality použitého materiálu, než z hľadiska zdravotných kritérií pre zabezpečenie a ochranu správneho vývinu pohybového systému u detí, správnej podpory klenby a fixácie päty.

U Supykids detskej obuvi sa kladie dôraz na potreby našich najmenších zákazníkov, na zdravie a pohodlie ich nožičiek. Každým rokom sa pri výrobe topánok SupyKids pod prísnym dohľadom odborníkov dohliada na vyvoj, inováciu a zavedenie nových riešení pre dodržiavanie kritérií ochrany a zabezpečenia správneho vývinu pohybového systému u detí.

Prečo je tak dôležitý správny výber obuvi? 

V dôsledku nesprávneho výberu obuvi môže dôjsť k irreverzibilnému (nevratnému) poškodeniu kostry chodidla, jeho deformitám (plochá noha, zmena štruktúry klenby) a následne zafixovaniu chybného držania tela (skolióza) so všetkými zdravotnými a sociálnymi dôsledkami.

Boli by ste si mysleli, že ploché nohy, bolesť nôh, kolien či bedier prejavujúce sa v detstve alebo opotrebovanie a bolesť kĺbov, bolestivé výrastky na nohe, kladivkový prst v dospelosti sú dôsledkom zlého výberu topánok?

Podľa najnovších poznatkov štatistického úradu sú ploché nohy jedným z najčastejších ochorení škôlkarov. Ortopédi sa zhodujú na tom, že najpravdepodobnejšími príčinami deformity nôh sú nekvalitná obuv (z lacnej umelej hmoty, bez podpornej stielky) a tiež nadmerná aktivita rodičov naučiť svoje dieťa čo najskôr chodiť. V celosvetovom meradle polovica dievčat vo veku 10-16 rokov má pre moderné, avšak zdravotne nevhodné topánky zdeformované nohy, vo veku 19-34 rokov je tento pomer až 65%. U detí medzi 2. a 4. rokom je potrebné meniť obuv každé tri mesiace. V tomto veku sa totiž dieťa učí chodiť, tým sa detské topánky rýchlejšie opotrebujú a v poslednom rade nemôžeme zabudnúť ani na rýchly rast nôh našich detí. 

Zodpovednosťou rodičov je, aby dieťa v období prvých krôčkov, neskôr pri nástupe do škôlky a školy nosilo vhodnú a zdravú obuv.

Prečo sa rozhodnúť pre zdravú detskú obuv so supináciou Supykids? 

Detská supinovaná obuv SupyKids je vyrobená z prírodných, jedine z kožených, veľmi jemných materiálov, tým zaisťuje celodenné pohodlie a vetranie detských nôh. Ich konštrukcia slúži ako prevencia pred rôznymi deformitami nôh. Vysoká, pevná pätová časť, vystužená vnútorná strana päty (supinácia) napomáha zdravému fungovaniu dolných končatín, stabilizuje členok, zabraňuje vytvoreniu plochej nohy.  Pružná, odľahčená podrážka zabezpečuje pohodlnú chôdzu.

Niekoľko argumentov, prečo si vybrať obuv Supykids:

  • vysoká a pevná pätová časť obuvi podporuje stabilitu členkov (správnu fixáciu), zabezpečuje zdravý vývoj nôh Vášho dieťaťa
  • 5 mm vyvíšenie na vnútornej strane päty a chodidla (tzv. supinácia) podopiera členok, zabraňuje vybočeniu chodidla dovnútra, vzniku plochej nohy a podporuje tak správne držanie tela,
  • pružná, odľahčená, široká gumená podrážka  umožňuje pohodlnú chôdzu, pričom posilňuje svalstvo nôh,
  • horná časť topánky a stielka sú vyrobené z najkvalitnejších prírodných kožených materiálov, tým zabezpečujú vetranie nohy a maximálne pohodlie,
  • široké špičky topánok umožňujú voľný pohyb prstov, a pohodlnú chôdzu,
  • obuv SupyKids je vyrobená v súlade s odporúčaniami ortopedických odborníkov.

Pre detskú obuv  Supykids sú charakteristické klasický, moderný dizajn a použitie kvalitných kožených materiálov.  Množstvo lekárskych odporučení a vysoká návratnosť spokojných zákazníkov dokazujú kvalitu našich topánok.

Náš cieľ: Zdravé detské nôžky, zlepšiť život našich najmenších!

Je dôležité včas rospoznať negatívne zmeny, ktoré sa prejavujú u našich detí, či sa vzťahujú na zuby, držanie tela alebo chôdzu. Sme zodpovední za zdravý vývoj dieťaťa či už psychický, alebo fyzický! Nekupujme lacnú a nekvalitnú obuv, neobúvajme deti do  topánok po susedoch, alebo príbuzných, pretože v dlhodobom horizonte sa to nevypláca a  môže to mať negatívny dopad na chôdzu a vývoj končatín. Skúsme spoločne zlepšiť životy našich detí. Našimi výrobkami prispievame k rozvoju zdravia našich najmenších. Je len na Vás, či aj vy!

Kermi číslo povolenia: E-2002003899-1

Všetkým našim milým zákazníkov želáme spokojné prehliadanie našich stránok vo webshope!

 

S pozdravom,

Csatári Éva, majiteľka

a tím Supykids