Barion Pixel
Prečo obuv Supykids?

Prečo je Supykids detská obuv zdravá?

Supykids detské topánky, topánočky a sandále, boli vyvinuté na prevenciu, zachovanie zdravia, ich nosením sa deti môžu vyhnúť plochým nohám, poklesnutej klenbe chodidiel, skoliózi chrbtice, u mnoho dospelých stále vyditelnému nesprávnemu držaniu tela, ktoré sa vyvinulo už v rannom detstve.

V čom sa líšia Supykids topánky od obyčajných topánok pre deti?

Podstata obuvi spočíva v konštrukcii päty. Obsahuje supináciu - 0,5 cm vyvýšenie vnútornej päty, čo mierne vytáča členok detskej nohy von a tým zabezpečuje správne držanie tela a vývoj nohy.

Správne vybratá topánka musí chodidlo dokonale fixovať tak, aby nedochádzalo k nežiaducim bočným pohybom pätovej časti nohy. Naša obuv je vyrobená jedine z prírodných materiálov, z pravej kože. Sú mäkké, priedušné, absorbujú zvýšenú fyziologickú vlhkosť detskej nohy a zároveň sa vďaka svojmu zloženiu vhodne prispôsobia anatomickému tvaru chodidla. Tieto materiály vyhovujú náročným hygienickým požiadavkám aj z hľadiska nežiadúceho kožného dráždenia. Podrážka obuvi má ľahkú gumenú štruktúru, ktorá je pružná a odolná proti odieraniu, opotrebúvaniu, navrhnutá pre čo najvyššie pohodlie nohy pri neustálom precvičovaní nôh. Topánky majú správnu šírku, čo znamená, že zodpovedajú obvodu nohy v mieste prstových kĺbov a sú vyhotovené s oblým tvarom špičky.

Od ktorého veku sa odporúča nosenie týchto topánok u detí?

Od ich prvých krôčikov. Skúsenosti poukazujú na to, že batoľatá, ktoré sa učia chodiť, sa cítia oveľa bezpečnejšie v týchto topánkach, pretože pevne držia ich členky, čo je veľkou pomocou pri ich prvých neistých krôčikoch.

Obuv je vhodná aj pre deti s plochými nohami?

Áno, určite. Plochá noha u detí sa často vyvíja bez povšimnutia. Detská obuv Supykids vytvára svojou konštrukciou päty aktívnú korekciu, čo znamená, že pri chôdzi povzbudzuje nohy k neustálej aktivite, čím napomáha k vývoju a zlepšeniu klenby chodidiel.

V akej veľkosti sú k dispozícii tieto topánky?

Vo veľkostiach 18-32, zimné kožušinové topánky až do veľkosti 35. Sandále a prechodné topánky sú k dispozícii po celý rok, takže nie je problém v zimnom období nakúpiť prezúvkovú zdravú obuv do škôlky alebo domov. V každom ročnom období je veľký výber topánok, či už čižiem, sandálov, balerín a pod.

Kde je možné zakúpiť tieto topánky?

Prostredníctvom nášho internetového obchodu www.detskaobuv-supykids.sk